Description

Cesur Savaşçılar, Rahibe yardınımızı bekliyor!

Legend Online, sizlere CCG ve MMO türündeki en eğlenceli deneyimi sunuyor. Kartları toplayın, destelerinizi düzenleyin ve zindanlarda yaratıklarla ya da diğer oyuncularla savaşın(PvP ve Pk) 200’den fazla farklı türde ve seviyede kart sizi bekliyor ve desteleriniz de sizinle güçleniyor!

Özel kartlar sizing için biraz zamana ve efora mâl olacak olsa da sonunda uğraştığınıza değecek! İyi bir kart koleksiyonu ve kombinasyonlarıyla savaşlar sizing için daha kolay hale gelecek. Dahası, başarılarınızı arkadaşlarınıza görerek onları etkileyeceğine emin olabilirsin! Kartlarını bir kez destine yerleştirdik sonar savaş tamamen otomatik ilerleyecek! Tek yapmanız gereken telefonunuzdan ya da tabletinizden gözünüzü ayırmamanız. Zira savaş esnasında ganimetleri toplayarak eğlencenize fazlasını ekleyebilirsiniz!

Bu orta çağ fantazisinde bir kahraman olacak ve Rahibeye dünyaya barış ve refah getirmesine yardım edeceksiniz. Fantastik bir macera seni bekliyor! Cesaretini kanıtla, stratejini ve taktiklerini geliştir ve dünyayı kurtar.

Legend Online, kendine özel ayarları, karakteristik yapısı ve browser alanındaki olağanüstü başarısıyla kendini dünya çapında, özellikle de Türkiye’de kanıtladı. Legend Online’ın browser versiyonu dünya çapında 10 milyondan fazla oyuncuya ulaştı ve Facebook’un en popüler ilk 25 oyunu arasında.

Oyunu özet olarak anlamak için ana özelliklerini kontrol etmeniz yeterli:

Oyun esnasınca fantastik ve efsanevi atmosfer: Oyuna başlamak için eşsiz üç sınıftan birini seçin: SAVAŞÇI(Güçlü ve Cesur), OKÇU(Çevik ve Kusursuz), BÜYÜCÜ(Zeki ve Yaratıcı). Her sınıfın kendine has karakteristikleri ve yetenekleri vardır. Bunlardan biri kesinlikle senin tarzın!

Olağanüstü eğlenceli ve heyecan verici PK: Kartlarınızı hazırlayın ve herkesi etkilemek için sizin için hazırlanan PVP Arena’mıza katılın. Eldiveni atın ve Düello başlasın!

CCG, RPG ve MMO’nun Kombinasyonu: Her tür oyun elementini bulabileceğiniz bir oyun. CCG gibi kartları toplayın, RPG gibi kahramanınızın rolüne bürünün ve MMO’da olduğu gibi diğer tüm oyuncularla aynı anda oynamanın keyfine varın. Hangi tür oyunu seviyor olursanız olun, bu oyunu seveceksiniz!

En sağlam Savaş ile Rahat Bir Oyun arasındaki ince çizgide: Dikkat çekici savaş görselleriyle otomatik kontrolün kombinasyonu!

Koleksiyon ile yönetim, taktik ve strateji ile buluştu: Kartlardan oluşturacağınız koleksiyonlar size daha yüksek seviyelerde uzun zamanlı avantajlar sağlar; daralan alanda kazanacağın zafer, sana ufak ancak sonuçları değiştirecek formasyonları savaş öncesi ayarlamanı hatırlatarak kendinle gurur duymanı sağlayacak! Başta boş zamanını harcadığın bir oyundan ilk uzun süreli oyun seçimine dönüşecek.

Yaratıklara karşı savaşında yalnız ve muhtaç mı hissediyorsun? Hemen arkadaşlarının destekerinden yardım al ve düşmanlarını güçlü kartlarla yok et! Belki de bir gün arkadaşlarının kahramanı sen olacaksın!


Görüşler:
5/5 “Sensational Game” – Gui Jorge
5/5 “Very good, no lag at all” – Erick Mateus
5/5 “I've tried to find a fun and enjoyable game like this for a while. And you don't need the IAP to become strong or have fun.” – ekuLz
5/5 “Addicting..in a good way !! It beats out a lot of online games!” – Zaphode
5/5 “This is an awesome RPG game. Definitely recommended.” – GrotesqueGuitar

CCG savaşlarını seviyorsanız sizi şiddetle davet ediyoruz! Arkadaşlarınızı da alın ve eğlenceyi katlayın! Cesur savaşçılar, Rahibenin kahramanı olun ve dünyayı kurtarın!
Brave Warriors, waiting Yardinia our Mother!

Legend Online, offers you the most enjoyable experience in the CCG and the MMO genre. Collect cards, edit your deck and battle creatures in the dungeon with or against other players (PvP and PK) in more than 200 different types and levels await you and your stack of cards gets stronger with you!

Special cards will cost a little sizing, though in the end will be worth the time and effort dealing with! Battles with a good card collection and combination will make it easier for the sizing. Moreover, seeing them, you're sure to impress your friends your success! We place the cards once destine sonar war will move completely automated! Your phone or you need to do is keep an eye on your tablet. Because picking up the spoils of war during the more you can add to your fun!

This will be a hero in the medieval fantasy world and will help to bring peace and prosperity to the nuns. A fantastic adventure awaits you! Prove his courage, and develop strategies and tactics to save the world.

Legend Online, unique setting itself worldwide for its outstanding achievements in the characteristic structure and browser areas, in particular in Turkey proved. Legend Online, the browser version in the worldwide reached more than 10 million players and the top 25 most popular Facebook game.

To understand the game enough to check the summary of the main features:

Meanwhile fantastic and mythical atmosphere of the game: Choose from three unique classes to start the game: WARRIOR (Strong and brave), archers (Agile and perfect), MAGICIAN (Clever and Creative). Each class has its own characteristics and capabilities. One of them is definitely your style!

Outstanding fun and exciting ZIP: Make your card and join our PVP arena prepared for you to impress everyone. Take the gloves and the Duel begin!

CCG, RPG and MMO Combination: a game where you can find every kind of game elements. Collect cards, such as CCG, RPG's assume the role as your hero and enjoy playing with other players at the same time as the MMO. No matter what kind of game he loves, you'll love this game!

The most robust War comfortable with the fine line between a game: Attention combination of automatic control with attractive visual war!

Management and collection, met with tactics and strategy: create a collection that provides long-term benefits from the card you at higher levels; you will win the victory narrowed the field, you little but recalling the pre-war adjustment to ensure that its formation will change the results with pride! A game that you spend the first long-term leisure in particular to return to the game selection.

Do you feel lonely and needy in the war against the creatures? Desteker destroyed immediately get help from friends and enemies with powerful cards! Maybe one day you will be the hero of your friends!


Opinions:
5/5 "Sensational Game" - Gui Jorge
5/5 "Very good, no lag at all" - Erick Mateus
5/5 "I've tried to find a fun and enjoyable game like this for a while. And you do not need the IAP to become strong or have fun. "- Ekulz
5/5 "Addicting.. in a good way !! It beats out a lot of online games "- in Zapho
5/5 "This is an awesome RPG game. Definitely recommended. "- Grotesqueguit is

If you like war CCG strongly invite you! Get your friends and fold in the fun! Brave warriors, make Mother's hero and save the world!

App Information Legend Online - Türkçe

 • App Name
  Legend Online - Türkçe
 • Package Name
  org.oasgames.lotr3
 • Updated
  2015-11-22
 • File Size
  NAN
 • Requires Android
  Android 2.3.4+ (Gingerbread MR1, API 10)
 • Version
  3.0
 • Developer
  oasis+games++limited
 • Installs
  50,000 - 100,000
 • Price
  Free
 • Category
  Strategy
 • Developer
 • Google Play Link

OASIS GAMES LIMITED Show More...

Legend Online Classic APK

2.0.0(16)

OASIS GAMES LIMITED
Legend Online Classic é um jogo com uma guerra fantástica como plano de fundo, no estilo de...
Legend Online - Türkçe APK

3.0(300001)

OASIS GAMES LIMITED
Cesur Savaşçılar, Rahibe yardınımızı bekliyor! Legend Online, sizlere CCG ve MMO türündeki en...
Clash of Battleships - Deutsch APK

(24)

OASIS GAMES LIMITED
Befehligen Sie eine unbesiegbare Flotte und herrschen Sie über die Weltmeere. "Clash of...
Dance Up APK

1.3.0525(17)

OASIS GAMES LIMITED
é um jogo de dança, criada cuidadosamente para dispositivos móveis, de músicas românticas....
Legend Online Classic - Türkçe APK

3.0.0(19)

OASIS GAMES LIMITED
“Legend Online” dünyanın en popüler fantastik online savaş oyunudur. Bu harika oyunun...
Legend Online Classic-Ultimate APK

1.2.0(16)

OASIS GAMES LIMITED
Legend Online Classic é um jogo com uma guerra fantástica como plano de fundo, no estilo de...
Sword of Throne APK
Sword of Throne é o primeiro jogo online para celular de luta/ação. O jogo se...

Top Games Show More...

Subway Surfers APK

1.62.1(102)

Kiloo
DASH as fast as you can! DODGE the oncoming trains! Help Jake, Tricky & Fresh escape from...
Candy Crush Saga APK

1.85.0.5(1085005)

King
Candy Crush Saga, from the makers of Candy Crush Soda Saga & Farm Heroes Saga! Join Tiffi...
DEER HUNTER 2014 APK

2.12.1(21210)

Glu
Return to the wilderness in the most visually stunning FPS hunting simulator on Android! Travel...
Burger APK

1.0.13(15)

Magma Mobile
A burger-serving game is coming now for your best enjoyment in a free version with the Magma...
GUNSHIP BATTLE : Helicopter 3D APK

2.4.40(2005021440)

JOYCITY Corp.
The world's most powerful combat helicopters are at your fingertips. ★★★ 30 million...
Candy Crush Jelly Saga APK

1.28.3(10280030)

King
There's a new player in town, the wiggling, jiggling Jelly Queen and she's here to...
Word search APK

2.2b(61)

AppDrac
FREE WORD SEARCH PUZZLE IN ENGLISH: Welcome to the best auto-generated word search application...
Cut the Rope 2 APK

1.6.5(1496255)

ZeptoLab
SWEET! Om Nom's shenanigans continue in Cut the Rope 2! With new characters, fresh gameplay...